Tak jako každoročně, tak i letos pro vás členové napajedelského odboru Klubu českých turistů připravili na poslední den v roce již 38.ročník Silvestrovského pochodu.

Tentokrát  jsme úplně pozměnili trasu. Sejdeme se  v 8:30 – u Přístřešku Pod Kalvarií  „U Suchánků“. Na zahřátí bude pro účastníky pochodu připraven teplý čaj a svařák. Po přivítání a příjemném občerstvení se vydáme cestou kolem pečovatelského domu a vodojemu až na horizont k modelářskému letišti. Od letiště pokračujeme polní cestou  do údolí Pohořelského potoka k samotě  Bakoš a dále po proudu potoka až k mostku. Přejdeme mostek a pokračujeme lesní cestou, až narazíme na žlutou turistickou značku Cyrilometodějské stezky, která nás přivede na rekreační středisko Hájenka (cca 6 km).  Zde budete mít možnost si odpočinout a na připraveném ohni opéct silvestrovský špekáček – pokud si ho přinesete. K dispozici bude také teplý čaj a „svařák“.  Další trasu si můžete zvolit dle vašich možností.

  1. Můžete se vrátit po žluté značce až na státní silnici a po ní pokračovat (cca 650 m) směrem k Leopoldovu, na křižovatku ke hřbitovu. Zde, státní silnici opustíte a budete pokračovat po silnici ke hřbitovu a  dále polní cestou až k vodní nádrži, kde narazíte na zpevněnou cestu vedoucí podél zahrádkářské osady Vinohrádky, která vás přivede přes  ulici Močidla a Chaloupky až na náves k požární zbrojnici, kde obec, ve spolupráci s hasiči pořádá Silvestrovskou zabijačku. Můžete ochutnat něco vařeného „z kotle“, nebo teplé či chlazené nápoje. Pokračovat pak můžete parkem kolem kostela až na cestu, po které přijdete k letišti a po známé cestě kolem vodojemu dojdete do Napajedel. (cca 12 km).
  2. Vrátíte se po žluté značce (cca 550m) na lesní cestu, po které budete pokračovat na konec lesa. Dále půjdete polní cestou a kolem statku do Oldřichovic. Projdete obcí  a pokračujete polní cestou k  zahrádkářské osadě Vinohrádky, kde se u vodní nádrže napojíte na první trasu a společně dojdete do Napajedel. (cca 14 km).
  3. Z Hájenky pokračovat po žluté značce do Karlovic (možnost občerstvení v hospodě) a z Karlovic pokračovat polní cestou do Oldřichovic, kde se u statku napojíte na druhou trasu a společně přijdete do Napajedel (cca 16 km).

Naplánované trasy vedou převážně mimo státní silnice, přesto doporučujeme, protože Silvestrovský den je krátký, bývá horší viditelnost a brzy se stmívá, pro svou bezpečnost nezapomenout se vybavit reflexními prvky.

Pochod je zařazen do celostátní turistické akce „Novoroční čtyřlístek“

V případě příznivého počasí se můžete po návratu do Napajedel zastavit na radničním dvoře, kam starostka zve napajedelské občany na odpolední silvestrovské veselí.

Výbor napajedelského odboru KČT děkuje Městu Napajedla za podporu činnosti a  přeje svým členům, čtenářům napajedelských novin a příznivcům turistiky klidné a spokojené prožití vánočních svátků a v novém roce všechno nej…. a těší se na setkání s vámi na akcích roku 2019.

 

Novoroční výstup na Makovou.

Pořadatelé z Azimut 1403 a KČT, odbor Napajedla pro vás připravili 5. ročník Novoročního výstupu na Makovou. Nabízíme tímto všem příznivcům turistiky možnost společně a aktivně zahájit novou turistickou sezonu roku 2019.  Sejdeme se tradičně, odpoledne před 14. hodinou u Slanice, kde bude příchozím k dispozici horký čaj a svařák. Úderem 14 hodiny  si  nejprve společně popřejeme do nového roku, připijeme na nový rok, uděláme společnou fotografii a pak se symbolickým průchodem letopočtem roku 2019 vydáme  po červené turistické značce na  vrchol Makové, kde  budou připraveny teplé nápoje pro děti i dospělé a špekáčky, které si budete moci na připraveném ohni opéct. Domů se vrátíme cestou přes horní Radovany a Zámoraví.  Délka vycházky do 5 km. Kdo  nebude pospíchat domů, muže ještě chvíli posedět ve sklepě na Radovanech, dát si tu v příjemném prostředí kávičku, čaj nebo pivečko a popovídat si s přáteli  o uplynulém roce a spřádat plány pro rok 2019 S sebou si vezměte dobrou náladu a přibalit můžete i něco na přilepšenou pro zvířátka v lese. Novoroční pochod se uskuteční za každého počasí. Zváni jsou všichni, kteří si chtějí po svátcích na chvíli odpočinout od jídla a sledování televizních pořadů.Těšíme se na všechny malé i velké pochodníky, kteří s námi vkročí do nového turistického roku.

Pochod je zařazen do celostátní turistické akce „Novoroční čtyřlístek“

 

Novoroční čtyřlístek

Již od roku 2004 pořádají členové Klubu českých turistů  po celé České republice sérii novoročních pochodů pod hlavičkou „Novoroční čtyřlístek“. Tím byla založena tradice pochodů. Od roku 2008 se v rámci pochodů dobrovolně vybírají peněžní prostředky na podporu výstavby bezbariérových turistických tras pro vozíčkáře. Pokud se rozhodnete i vy zapojit se do této ušlechtilé akce získáte zaplacením 20 Kč mimo dobrého pocitu i nalepovací plastický odznak čtyřlístku akalendářích  na rok 2019

Čtyři novoroční dobré skutky

  1. Jdi na Nový rok na výlet – překonej svou pohodlnost a udělej něco pro sebe.
  2. Pozvi někoho ze svého okolí – udělej radost někomu ze svých bližních tím, že jej vezmeš s sebou.
  3. Poznej kus přírody – projdi maličký kousek vlasti a poznej ho vlastními smysly.
  4. Přispěj potřebným – částkou od 20 Kč výše na konto, vyhlášené KČT na podporu aktivit pro zdravotně handicapované spoluobčany. Získané prostředky budou využity na vyznačení turistické trasy pro vozíčkáře nebo k úpravám bezbariérového přístupu v chatách KČT. Přispět můžete i přímo na účet č.: 51-0938150237/0100. Více na www.kct.cz

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *