Jarní kilometry 2018

Na první vycházce v sobotu 14. dubna 2018 navštívíme přírodní park Údolí Bílého potoka.

  

Konkrétně projdeme horní část údolí Bílého potoka. Bílý potok, který pramení z Vlkovského rybníka, na své cestě přibírá říčku Bítýšku a několik dalších malých přítoků a svou pouť končí po cca 27 km, kdy se vlévá u Veverské Bítýšky do řeky Svratky. Vzhledem k tomu, že Bílý potok byl v minulosti hojně využíván pro mlynářství, můžeme zde spatřit řadu objektů (některé z nich jsou i opravené), které dříve mlynářskému řemeslu sloužily. Naše putování zahájíme po modré turistické značce z Velké Bíteše do Domašova 20 km, nebo z obce Křoví do Domašova 16 km. Zpočátku půjdeme i po naučné stezce „Už ty mlýny doklapaly“ kolem mlýnů   Křovský, Rýglovský až k Pánovskému, kde naučnou stezku opustíme a pokračujeme po modré ke Spálenému mlýnu. Část od Spáleného mlýna až po Výří skály je  s divokou přírodou nejmalebnějším úsekem naší trasy. U Výřích skal najdete zbytky několik stovek let starých hamrů. Tady  doporučujeme krátký výstup na skálu nad potokem (Pecen), a po návratu pokračovat přes Javůrecký a Maršovský mlýn na Šmelcovnu, kde se budete moci v hostinci U Čadíků občerstvit. Ze Šmelcovny, kde modrou opustíme, pokračujeme po červené značce přes Javůrek do Domašova.

Odjezd: v 7:00 hodin od Vinárny Na Kapli

Startovné:  270 Kč, děti do 15 let 170 Kč, členové  pořádajícího odboru 200 Kč a 100 Kč.

Přihlásit se můžete, včetně  úhrady startovného do 5. dubna 2018  (nebo do naplnění kapacity autobusů), v prodejně „Švadlenka Zdeňka – jízdní kola Pacholík“  Na Kapli 1557, nebo každé pondělí po 20. hodině na Turistické chatě Na Kapli. Bližší informace ve vývěsní skříňce TJ Na Kapli, na www: tjnapajedla.cz./plan-akci/, nebo na tel. 603 489 387. Z přepravy jsou vyloučeni „domácí mazlíčci“.

Pořadatel si vyhrazuje právo při malém zájmu účastníků a nenaplnění kapacity autobusu akci zrušit a vrátit účastnický poplatek v plné výši. Na vaši účast se těší pořadatelé z A-TOM Azimut 1403 a  KČT, odbor Napajedla.

Město Napajedla podporuje činnost A-TOM Azimut 1403 a  KČT, odbor Napajedla

                                                                                          Karel Janošek

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *