Šachový oddíl ve spolupráci s DDM Matýsek Napajedla uspořádal v sobotu 1.12.2018 turnaj dětí a mládeže v šachu.

Hrálo se ve dvou kategoriích mladších žáků do 12 let a starších do 15 let. V obou kategoriích hráli chlapci a dívky dohromady, avšak hodnoceni byli samostatně. V mladší kategorii dívek opanovala ŘEZÁČOVÁ Julie z Postoupek před Adélou BAŽANTOVOU ze Starého Města. V chlapecké kategorii vyhrál Dergerdalay BAYRJAVKHLAN ze Starého Města před Richardem HOBZOU z Malenovic. Z napajedelských hráčů byl v této věkové kategorii nejlepší sedmý Michal KOSTKA, dále na čtrnáctém místě BAŽANT Radek, dvacátý MITEV Richard a pětadvacátý VYSMEK Adam. Celkem se v této kategorii prezentovalo 36 hráčů a hráček.

Ve starší kategorii hrálo 31 chlapců a dívek. Pro vítězství mezi chlapci došel KUBÍN Tomáš Daniel před VEČEŘOU Dominikem, kteří oba reprezentovali šachový klub z Postoupek. V dívkách vyhrála SPÁČILOVÁ Klára ze Starého Města před REŽNOU Hedvikou ze Zlína. Z domácích hráčů skočil AMIN IBRAHIM na šestnáctém místě a jeho sestra FATMA v dívkách na krásném pátém místě.

Hojná účast dětí z širokého okolí završila povedený šachový rok 2018 a již nyní se těšíme, co přinese pro napajedelský šachový oddíl rok následující.

Vedoucí oddílu Ladislav KOLOMAZNÍK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *