Překrásné jarní dny spíše vybízejí k venkovním aktivitám, přesto se dne 21.4.2018 uskutečnil v útrobách budovy bývalého kláštera turnaj starších a mladších žáků v šachu.

Tuto na napajedelské poměry nevšední akci uspořádal oddíl šachistů pod vedením pana Ladislava Kolomoazníka, který tak reflektoval zvyšující se zájem o tuto krásnou hru mezi dětmi v Napajedlích, vždyť mezi soutěžícími dětmi bylo hned osm místních.

 

Turnaje se zúčastnilo celkem 44 dětí z devíti oddílů ze zlínského kraje. Mezi kluky se neztratilo ani sedm dívek, které nad šachovnicemi vzdorovaly svým chlapeckým kolegům více než obstojně. Turnaj oken přísným, ale spravedlivým řídil z pozice hlavního rozhodčího pan Petr Bažant, za což mu patři velký dík.

 

Turnaj započal kolem deváté hodiny a končil kolem druhé hodiny odpolední. Krásné počasí vyhnalo děti na nádvoří kláštera, kde se měly možnost provětrat, proběhnout nebo občerstvit a načerpat energii mezi jednotlivými šachovými partiemi. Některé partie se hrály i venku, což přispělo k atraktivitě jednotlivých soubojů a celkové skvělé atmosféře turnaje.

 

Absolutním vítězem turnaje se stal Jan Pfeifer ze Slavičína. Nejlepšími z napajedelské družiny byli Ibrahem Amin a Radek Bažant na 10. a 11. místě celkově. Vítězové jednotlivých kategorií dostali krásné poháry a ceny, pro ostatní byla nachystána památeční medaile.

 

Přejme oddílu šachistů mnoho takových povedených akcí a dětem mnoho úspěchů v dalších šachových zápoleních.

 

TJ FS Napajedla, šachový oddíl.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *