Tak a celorepublikové kolo atletického čtyřboje je minulostí. Ale minulostí, na kterou si budeme rádi vzpomínat a budeme na ni patřičné pyšní. 

Ráno jsme vyrazili do Třebíče mikrobusem v 6 hodin a cesta byla více méně (spíše víc jak méně) oddřímaná. Příjezd v 8 hodin nám dával ještě 2 hodiny odpočinku, než to všechno vypukne. A vypuklo. V 10h slavnostní zahájeni s vlajkou a hymnou, rozdělení do skupin, rozchod do soutěžních sektorů. Počasí bylo krásné pro atletiku jako stvořené.

My trenérky jsme měly pořádný maratón. Přebíhaní od jednoho sportoviště k druhému….. tu nachystat bloky, tam poradit s rozběhem, s technikou hodu, občas povzbudit a občas probudit stříknutím studené vody.  

Začnu hodnocením sprintů. Tradičně patří k našim silným disciplínám a děti nezklamaly ani tentokrát. Padli při nich 3 osobní rekordy. Skok daleký byl taktéž dobrý. Děvčata šli nad 4m a dorostenec Adam Ciran skočil 535 cm, takový svůj standard.

Hody jsou odjakživa naší slabinou. Tentokrát ale překvapili žaci II – 33 a 28 m, děvčata III. – 29 a 25,50m. Ovšem žalostný hod měli chlapci IV. a V. Nejdelší okolo 35 m. 

Všechno nicméně odčinili na vytrvalostních bězích. Je to naše, dovolím si tvrdit, luxusní disciplína. Z 10 dětí  8 si zaběhlo výrazné osobní rekordy. Za zmínku stojí 800m Davida Šimka 2:13,80. Za rekordem mistrovství zaostal o 0,4s. Potom je tu ještě výkon Mariany Vaňáčové: 800m za 2: 46,6. David i Mariana běželi tento rok jen jednu 800 na dráze, ale ta stála za to. Dokonce jsme museli čelit podezření, že jsou registrovaní v nějakém AKJ.

Tak a tady jsou výsledky našeho snaženi: 2 zlaté – Mariana Vaňáčová a Adam Ciran, 1x stříbro – Daniel Solecký, 2 x bronz Viktorie Šulcová a David Šimek. Klára Škrabalová 4. místo., Nela Jurásková 5. místo, Viktorie Chytilová 6. místo, Štěpán Solecký – 10. místo, Jakub Sedláček – 12. místo Dvě děvčata se nezúčastnily.

Co se týká umístnění Zlínského kraje, je naše nejlepší – skoro medailové. Dva kraje se stejným počtem bodů. Rozhoduje počet zlatých medailí. My 2 a soupeř 2. Rozhoduje počet stříbrných medailí. My 1 ale soupeř 2. A tak je náš kraj 4. I takový je sport.

Katarína Marčíková, trenérka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *