Napajedelské Béčko oplatilo Žlutavě podzimní porážku

Výhra

FC Žlutava : TJ FS Napajedla "B" 2:3

Branky: Foral R, Koutník, Brauner

Sestava: Kočenda, Foral M, Škarek, Koutník, Machač L, Brauner, Kopecký, Foral R, Kurzer(C), Haša, Matoušek

Připraveni: Machač V, Bouda

Trenér: Bůžek

Komentář M.Holomka:

Trenér Bůžek musel před zápasem lepit sestavu za pomocí zastávky na Hrubé hospodě, aby měl na lavičce alespoň pár kusů.

Napajedla přijela na tvrdou Žlutavskou půdu s úmyslem oplatit jim podzimní porážku. Napajedla začala držet míč a kombinační hrou se snažila najít skulinky v domácí obraně. Po dobrém pasu za domácí obranu se dostal do úniku Brauner, bohužel trefil jen vybíhajícího gólmana. O pár minut později se ve vápně odrazil míč k volnému Kurzerovi, ten však místo brány trefil dobře clonícího obránce soupeře. Napajedla si vypracovala několik rohových kopů, Kurzer s Foralem R. posílali krásné míče do vápna, největší šanci měl Matoušek, který svoji hlavičku poslal jen do břevna. Žlutava ukázala domácím lekci z produktivity, když si vybojovala rohový kop a gólově z něj udeřila. Gólman Kočenda byl na střelu z malého vápna bez šance. Napajedla to nepoložilo a začaly znovu tlačit soupeře. Tlak hostů vyústil k faulu domácích a standartní situace pro Napajedla z dobré pozice. K volnému přímému kopu ze 22 metrů se postavil agilní Foral R. Ukázal nám svou vytříbenou kopací techniku a střelou přes zeď alá Ronaldinho překonává brankáře soupeře a posílá týmy na poločasovou přestávku za nerozhodného stavu 1:1. Začátek druhé poločasu patřil domácím. Více drželi míč a dobrými míči za obranu hostů se snažili vypracovat si nějakou gólovku. Po tlaku domácích se dostal do šance z pravé strany kapitán Turoň, ten téměř z nulového úhlu propálil gólmana soupeře. Nutno dodat, že tahle střela měla být v úmyslu zcela jistě jako centr. Hosté se snažili vyrovnat za každou cenu, ale kroucená střela Haši skončila pouze na tyči a výbornou akci Napajedel zakončil Foral R. z hranice vápna pouze do břevna. 70. minutu a Brauner byl faulován ve vápně, viděli všichni hráči i fanoušci, rozhodčí však kupodivu všech penaltu nepíská. Napajedla to nepoložilo a o minutu později se střelou ve vápně prosazuje Koutník a vyrovnává na 2:2. Domácí chtěli vedení znovu překlopit na svou stranu a snažili se dlouhými míči za obranu vytvořit si nějakou gólovku. Jako kdyby domácí trochu zapomněli na obranu a soustředili se jen na útok. Napajedla se dostala do brejku a Brauner v 88. minutě utíká sám vstříc brankáři soupeře, svůj nájezd proměňuje a dostává Napajedla do euforie. Když si pri oslavě gólu sundal dres, tak jen upevnil domněnky všech na zápase, že dnešní sudí by si měl zopakovat pravidla fotbalu a koupit si karty.

Napajedla si dnešní výhrou upevnila druhé místo v tabulce a zajistila si, že je z něj už nikdo ani příští týden nesesadí. Výhra na Žlutavě je o to cennější, že trenér Bůžek jakožto mateřský Žlutavák zaplatí sud piva na ukončenou.

Datum vložení: 10. 6. 2024 21:33
Datum poslední aktualizace: 10. 6. 2024 21:37

dnes, úterý 18. 6. 2024
středa 19. 6. slabý déšť 26/14 °C