TJ FS Napajedla - Strání 2 : 4 (0 : 2)

Sestava: J.Krystyníková (B), Š.Baroň, J.Smyček (K), O.Tomek, K.Huňka, L.Marholt, R.Regent, D.Veselý, A.Smyček

Střelci: L.Marholt 1x, Š.Baroň 1x

Komentář trenérů Tomka a Huňky:

Jak už se v poslední době stává zvykem, již před začátkem utkání jsme řešili velké množství omluvenek a nebýt obětavého A.Smyčka ze starší přípravky, tak jsme neměli nikoho na střídání. Už tak nás čekal nelehký úkol, kdy Strání patří k jednomu z vedoucích týmů tabulky. Do utkání jsme také vstoupili odhodláni Strání potrápit. To se od začátku dařilo na jedničku. Obrana pracovala zodpovědně ve všech směrech a kombinace opačným směrem byla také bez větších nedostatků. Hrál se velmi vyrovnaný fotbal a jen málokdo by poznal, že se setkávají týmy z opačných pólů tabulky. První vážné chyby jsme se dopustili až 3 minuty před koncem poločasu, kdy jsme nedokázali zastavit individuální průnik středem hřiště, Krystyníková sice první střelecký pokus zlikvidovala, bohužel následnou dorážku téhož hráče nikoliv. Studená sprcha přišla o minutu později z kopačky stejného hráče, kdy potrestal naši ztrátu ve středu hřiště a dalekonosnou střelou stanovil na poločasových 0:2.

I přes nepříznivý výsledek a nulové střídání jsme do druhého poločasu vstoupili bez většího respektu. Hned první zaváhání soupeře potrestal téměř hned z rozehrávky maličký Marholt, výstavní střelou snad z 20-ti metrů. Následující dlouhé minuty jsme byli lepším týmem a výsledkem toho bylo tak jako v Kunovicích množství rohových kopů, které se dařilo aktivně zakončovat. Po jednom takovém poslal míč hlavou do brány Baroň, ten ale hostující hráč rukou vyhodil defacto z brány. Dle pravidel úmyslné zmaření brankové příležitosti = ČK a pokutový kop, podle sudího ŽK a pokutový kop. Adrenalin vysoko a podle toho bylo s pokutovým kopem naloženo, ten letěl také vysoko nad brankovou konstrukci. Neproměněný pokutový kop nenechal hluboké šrámy na duši a o 2 minuty později rozjeli Huňka s Baroněm kombinaci na jeden dotek a druhý jmenovaný střelou podél gólmana potvrdil roli rozdílového hráče týmu 2:2. Následně jsme se nadechli k velkému tlaku a soupeře jsme velice do ničeho nepustili, ten hrozil pouze z ojedinělých individuálních akcí svého prozatím dvougólového střelce. Ten nás potrestal po našem rohu, kdy se dostal k odraženému míči, zbavil se všech tří dotírajících obránců a z těsné blízkosti nedal Krystyníkové šanci. Zbytek utkání jsme strávili přikováni na půlce soupeře, ten už ale žádné drama nedovolil. Tečku za utkáním udělal nejlepší hráč soupeře opět dalekonosnou střelou a stanovil tak konečný výsledek utkání na 2:4. Jednalo se o pohledné , dramatické utkání. Musím všechny do jednoho pochválit za vynaložené úsilí, kdy téměř bez střídání, dokázali čelit kvalitnímu soupeři a zároveň dlouhé minuty držet naděj na bodový zisk.

Datum vložení: 14. 5. 2024 22:21
Datum poslední aktualizace: 14. 5. 2024 22:24
Autor: Kryštof Saibert