TJ Sokol Pohořelice - TJ FS Napajedla "B" 1:1

Sestava: Kočenda, Škarek, M.Holomek, Gabrhelík, L.Machač, M.Foral, Kopecký, Vyoral, Kurzer (C), Brauner, Matoušek.

Připraveni: V.Machač, Novysedlák, Havlík, Vojtášek, Veselý.

Trenér: Bůžek

Komentář Geriho Kurzera:

K dalšímu lokálnímu derby se naše Béčko vydalo na  nedaleký kopec do Pohořelic. Od úvodu zápasu byla Fatra lepší, bohužel né ve finální fázi, když dvě nadějné situace dobře nevyřešil Kurzer. Na druhé straně přítápěli pod kotlem zase hráči Pohořelic, hlavně z rohových kopů a po jednom nedorozumění gólmana se stoperem mohlo být vedení pro domácí. V dalším dění na hřišti faulovali před vlastní šestnáctkou domácí. K míči se postavil defenzivní štít Lukáš Kopecký a nádhernou ránou přes zeď trefil levou šibenici domácí svatyně! Bohužel pro Napajedla stál v bráně výborný Kašík, který tygřím skokem a konečky prstů vytěsnil míč na břevno, od kterého se odrazil jen pár centimetrů před brankovou čáru... Z následné dorážky neprostřelil hradbu těl Kurzer a po dalším odrazu míče pálil vysoko nad Vyoral. Na druhé straně zase vytáhl gólovou hlavičku Hudáka, výborným zákrokem brankář Filip Kočenda! Béčko se dočkalo ve 38. minutě, když si střelu nejlepšího hráče zápasu Petra Matouška, srazil jeden z obránců za záda padajícího Kašíka 0:1! Do druhého poločasu nastoupilo Béčko lehce ospale a tříbodové naděje pro ně zmrazil nenápadnou ale asi životní trefou do pravé šibenice Vančík. 50. minuta vyrovnáno 1:1. Napajedla si mohla vzít vedení zpět, ale rychlonohý Brauner ze dvou nadějných průniků do vápna adresně bohužel nikoho nenašel. V další obrovské šanci se ocitl střídající Pavel Novysedlák, ale místo střely na bránu zvolil přihrávku na spoluhráče do nevýhodné pozice... Na konci zápasu ještě hrozili hráči Pohořelic ale i zásluhou kvalitně hrající stoperské dvojice Škarek - Holomek bod za remízu 1:1 Napajedla udržela. Z pohledu a názorů diváků i samotných aktérů zápasu byla ve finále remíza spravedlivá. Napajedelští hráči ještě po zápase poděkovali tříčlenému kotli, který posilněný nějakým tím pivečkem a domácí pálenkou neúnavně a hlasitě podporoval naše borce po celý zápas! 👏

Datum vložení: 16. 4. 2024 16:34
Datum poslední aktualizace: 16. 4. 2024 16:40
Autor: Kryštof Saibert